Komitywa tworzy w świecie prostych form, w którym panuje harmonia. Meble i wnętrza o ponadczasowej stylistyce z dopracowanymi detalami, wykorzystując materiały, które daje nam natura. Chcemy by forma podążała za funkcją. Wiedząc, że najważniejszy jest człowiek, skupiamy się na jego potrzebach. Empatia jest dla nas fundamentem projektowania. Projekty Komitywy  cechuje  przede wszystkim funkcjonalność, czystość formy oraz staranny dobór materiałów.

Meble Komitywy tworzone są na indywidualne zamówienie za pomocą tradycyjnych technik rzemieślniczych. Towarzyszy temu wysoka jakość wykonania oraz staranny dobór materiałów, takich jak lite drewno, stal, kamień oraz beton. Poprzez uczestnictwo klienta w procesie projektowym ma on pewność, że produkt będzie spełniał jego wszelkie oczekiwania.

Wnętrza Komitywy mają ponadczasowy charakter. Stawiamy na proste formy i funkcjonalne rozwiązania. Wiemy, że w prostocie najważniejszy jest detal oraz odpowiedni dobór materiałów, ich wzajemne oddziaływanie, zastosowanie i wykończenie. Cenimy sobie naturalne materiały, które z upływem lat nabierają charakteru. Rozumiemy, że przestrzeń którą się otaczamy wpływa na naszą podświadomość, działa na zmysły, buduje atmosferę oraz dobre samopoczucie.